Erkek Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Etkileri Nelerdir?

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Etkileri Nelerdir?

Modern çağa ayak uydurmayı başaran erkekler, daima bakımlı ve temiz bir vücuda sahip olmak için lazer epilasyona başvuruyor. Cilt ve vücut bakımlarını ihmal etmeyen erkekler tarafından sıkça tercih edilen lazer epilasyon, günümüzde en son teknolojilerle donatılmış cihazlar tarafından uygulanıyor. Kadınlar tarafından sıkça rağbet gören lazer epilasyon seansları artık erkekler için de özel olarak planlanabiliyor. Kadınlara nazaran erkeklerde yer alan tüyler ya da kıllar daha sert ve koyu renkli olabiliyor. Bu durum eski yöntemlerde dezavantaj iken buz lazer epilasyon yöntemi için dezavantaj değil. Erkeklerde lazer epilasyonun ektilerini sizler için soru cevap şeklinde daha detaylı bir şekilde paylaştık.

 1. Lazer epilasyonda erkek kadın ayrımı var mıdır?

Eski yöntemlerle yapılan epilasyon seanslarında ağrılı bir süreç ve başarısız sonuçlarla karşılaşmak içten bile değildir. Bu nedenle de erkekler, epilasyon konusunda çekimser davranıyor ve epilasyon yaptırmaktan vazgeçebiliyordu. Ancak, buz lazer epilasyon gibi son teknoloji içeren cihazlar sayesinde artık sonuçlar yüz güldürürken, ağrısız işlem garantisi de erkeklere konfor sunuyor. Soprano Buz Lazer sayesinde ise erkeklerde lazer epilasyonun etkileri, olumlu oluyor.

 1. Erkekler lazer epilasyon hangi bölgeleri tercih ediyor?

Erkeklerde lazer epilasyon bölgeleri genelde sakal üstü yanak kısımları, sırt bölgesi ve ensedir.  Ortalama 4 ila 6 seans sonunda istenen sonuçları verebilen buz lazer epilasyon uygulaması, ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanabiliyor.

 1. Erkekler için lazer epilasyon nasıl yapılıyor?

Lazer epilasyonun uygulanışı, kadınlar içinde erkekler içinde aynı süreçte ilerliyor. Fakat, erkeklerde lazer epilasyonun tamamlanması kadınlara nazaran daha uzun sürebiliyor.

Erkeklerde lazer epilasyonun etkilerini alabilmek için seans sayılarının daha fazla olması ise önem arz ediyor. Zira; erkeklerin kıl yapısı, kadınlara nazaran daha farklıdır. Soprano İCE cihazı ile kılların üstesinden kolaylıkla gelinebilirken seanslarda gözle görülür sonuçlar elde edilebiliyor. Ayrıca, erkeklerde uygulama alanları daha geniş olduğu için geniş başlıklara ihtiyaç duyuluyor. SOPRANO ICE cihazının geniş ve büyük başlıkları sayesinde bu alanlarda da kısa sürede uygulama yapmak mümkün hale geliyor.

 1. Her erkekte aynı başarı elde edilir mi?

Lazer epilasyon seanslarının her erkek danışan için aynı sonuç vereceği garanti edilememektedir. Çünkü, lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalınlığı ve koyuluğu en önemli ölçüttür. Erkeğin sarışın ya da esmer oluşu gibi faktörler seansı uzatabilir de kısaltabilir de. Bu durumlarda erkeklerin fiziksel özellikleri, kıl yoğunlukları ve işlem yapılacak bölgelerin sayısı; başarıyı etkileyen diğer faktörlerdendir.

 1. Kimlere lazer epilasyon yapılmaz?

Lazer epilasyon uygulamalarının bazı kişilere uygulanmaması söz konusudur.

 • Sara hastalarına
 • Beyaz kıllara sahip olan kişilere
 • Cilt hastalığı geçirenlere
 • Ciddi kronik hastalığa sahip olanlara
 • Hamilelere
 • Kemoterapi alanlara
 • Kanser hastalarına, lazer epilasyon uygulanmamaktadır.

 

 1. Erkeklerde seans sayısı nasıl belirleniyor?

Erkeklerde lazer epilasyon seanslarının belirlenmesi için ilk olarak uzmanların detaylı bir analiz yapması gerekir. Kıl kökleri, renkleri analiz edilir ve bölge detaylı olarak incelenir. Tüm bu süreçlerden sonra erkekler için lazer epilasyon seansları değişiklik göstermektedir. 4 ila 6 seans sayısı ortalama bir seans sayısıdır ancak ek seanslara da ihtiyaç duyulabilir.

 1. Buz lazer sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Buz lazer epilasyonu yaptıran erkekler, uygulama sonrasında dikkat edilmesi gerektiği hakkında gerekli bilgilere uzmanlar aracılığıyla ulaşacaktır. İşlemi yapan kişi, buz lazer sonrası güneşe karşı danışanları uyarır ve güneş kremi kullanımını önerir. Ayrıca, buz lazer uygulaması sonrası birkaç saat içerisinde banyo yapılmaması gerektiği bilgisi de yine erkek danışanlara iletilir.

Erkeklerde İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm: Buz Lazer

Kadınlar kadar istenmeyen tüylerle mücadele etmeyen erkekler, bu tüylerden kurtulmak istediklerinde buz lazer dışındaki tüm yöntemlerde “acı ve ağrı” ile tanışıyorlar. Bu acı ve ağrıya daha önceden alışkın olmayan erkekler ise kolaylıkla işlemden vazgeçiyorlar. Buz Lazer epilasyon ile erkekler, ağrı ve acı çekmekten kurtulurken daha az seansta kesin çözüm elde edebiliyorlar. ORJİNAL SOPRANO ICE CİHAZI ile yapılan buz lazer epilasyon seansları ile kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılması gereken tek şey randevu almak ve seanslara düzenli gitmek.

Diğer Yazılar

One thought on “Erkeklerde Lazer Epilasyonun Etkileri Nelerdir?

 1. teacherman dedi ki:

  ilk seansı yaptırdım cok konforlu gecti cok rahat bir sekilde izmirin en hijyenik ve temiz salonu diyebilirim. umarım bu memnuniyetim daimi olur teskkur ederim ilgi ve alakanıza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir