Blog

Bacak Lazer Epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon

İstenmeyen kılların kalıcı olarak çözümü için en etkili yöntem lazer epilasyondur. Geçici yöntemler hem zaman kaybettirirken hem de kısa zamanda tüylerin tekrar uzamasına hatta ciltte tahriş, kıl batıklarına yol açabilmektedir. Günlük yaşamın yoğunluğu sebebiyle zamandan kazanarak, kalıcı olarak istenmeyen tüylere çözümün en ideal yolu lazer epilasyondur.

Lazer epilasyon günümüzde en yeni hali, en hızlı ve konforlu haliyle Buz Lazer olarak karşımıza çıkmaktadır. Buz Lazer acısı ve ağrısız tek epilasyon yöntemi olmasının yanı sıra en hızlı epilasyon teknolojisidir. FDA onayına sahip olan Buz lazer, tüm cilt tiplerine uygulanabilmekte ve bu sebeple kadınlar için ideal bir çözüm olmaktadır. Kadınlar bacak bölgesi içinde hem hızlı hem de acısız bir uygulama olduğu için Buz Lazer’i tercih etmektedir. Ayrıca Buz Lazer her cilt rengine uygulanabildiği için, mevsim fark etmeksizin yaz aylarında da uygulanabilmektedir. Uygulama öncesinde ve sonrasında 1 hafta direkt güneşe çıkmamak yeterlidir.

ICE teknolojisi dediğimiz soğutma sistemi sayesinde Buz Lazer, uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutur ve serinleyen cilt acı ve ağrı hissedilmemesini sağlar. Lazer epilasyonda fark yaratan en etkili ve konforlu uygulama olan Buz Lazer, bacak epilasyonu içinde ideal bir epilasyon yöntemidir.

Bacak Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyonda en etkili sonuç alınan bölgelerden biride bacak bölgesidir. Bacak bölgesi için nihai sonuç genellikle 8 seansta alınmaktadır. Kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı ve cilt yapısı seans sayısını belirleyici faktörler olduğu için bu süre kişiye göre değişiklik gösterebilir, bu durumlarda ek 1-2 seans gerekebilir. Aksi durumda da 1-2 seans önce bitebilir, bu sebeple genel olarak 8 seans yeterlidir diyebiliriz.

Bacak bölgesinde epilasyon sonrasında kıl batıkları ortadan kalkar, batık oluşumu önlenir ve cilt kadifemsi dediğimiz pürüzsüzlüğe kavuşur. Geniş tedavi başlığı seans sürelerinin de kısalmasında etkili olurken, istenmeyen tüylerinizden Buz Lazer konforuyla kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir