Buz Lazer Epilasyon Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır?

Epilasyon ve lazer epilasyon sistemlerinin ağrısız, hızlı ve son teknolojilerinden birisi olan Buz Lazer Epilasyon cihazı, 810 nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisi ile çalışmaktadır. Sıcak taş masajı konforunda epilasyon yaptırma imkânı tanıyan buz lazer epilasyon cihazı, çok kısa süren seanslarda uygulama yapabilme imkânı da tanıyabilmektedir.

Soprano ICE™ ütüleme epilasyonun mucidi ise Alma Lasers firmasıdır. Uzun yıllar süren bir araştırma sonucunda geliştirilen buz lazer epilasyonu ülkemizde ise Buz Lazer™ olarak isimlendirilmiş ve marka tescili alınmıştır. FDA onaylı lazer sistemi olarak bilinen buz lazer; kalıcı, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon deneyimini Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum cihazlarında sunmaktadır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilen buz lazer epilasyon, kademeli ısıtma metodunu kullanarak kıl köklerini tahrip eder ve cildin zarar görmesini de önler. Ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldıran buz lazer, ütü yapar gibi sürekli hareket ettirilerek uygulanır. İnmotion ™ tekniği olarak bilinen bu uygulama yönteminde kıl kökleri kademeli olarak ısıtılır ki bu ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır.

Son derece konforlu bir epilasyon deneyimi sunan buz lazer epilasyon, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde görülen zebra çizgiler gibi istenmeyen sonuçları da engelleyecektir. Cildi uygulama esnasında buz gibi soğutan kontak soğutma sistemiyle de hasta, kıllarından kurtulurken konforlu bir şekilde epilasyon deneyimi yaşar.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer

Buz lazer uygulaması ICE™ Teknolojisi ile yapılmaktadır. ICE™ Teknolojisine sahip olan Buz lazer cihazları; cildi -3° C’ye kadar soğutabilmektedir. Safir ucu ile cilde temas eden buz lazer cihazı, cildi serinletirken hastayı da rahatlatır.

Konforlu ve zevkli bir epilasyon deneyimi sunan buz lazer cihazı, yan etki riskini de minimuma indirmektedir.

Ağrısız / Konforlu Lazer Epilasyon

Son yılların en yeni lazer epilasyon cihazı olarak bilinen buz lazer epilasyon cihazının başlığı, cildi ütüler gibi sürekli hareket eder. Kıl kökünü tahrip edecek ısıya “kademeli bir şekilde” ulaşılır. Böylece ciltte yanma, ağrı ve yan etkiler görülmez. Kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sisteminin bir arada kullanıldığı buz lazer cihazı ile konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Cildi, -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinleyecek, ferahlayacaktır.
Erkeklerde dahi ağrısız bir epilasyon deneyimi sunan buz lazer cihazları; göğüs ve sırt gibi derin kıl yerleşimli alanlarda “daha yüksek enerji” sağlayabilmektedir.