CİHAZ ÖZELLİKLERİ

Alma Lasers tarafından geliştirilen buz lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının hızlı, acısız ve en yeni teknolojisi olarak bilinmektedir. Ağrısız, acısız ve yan etkileri minimum olan epilasyon yöntemi olarak bilinen buz lazer teknolojisi ile seans süreleri de diğerlerine nazaran yarı yarıya kısalmıştır. Bunun sebebi ise lazer cihazlarının başlığının geniş ve büyük olarak tasarlanmasıdır. Çok daha hızlı bir şekilde çalışma imkânı da sunan buz lazer teknolojili epilasyon cihazları ile konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Cildi -3 dereceye kadar soğutan buz lazer ile ciltte istenmeyen deformitelerde yok olmuştur.

Tescilli bir marka olan buz lazer, STS lazer LDT firmasına aittir. Rakipsiz lazer epilasyon teknolojisi olarak adlandırılan Soprano ICE, diod lazer cihazıyla uygulanmaktadır. Ağrı yada yan etkiden korkan herkes, buz lazerin konforu eşliğinde istenmeyen tüylerinden sadece 4 ila 6 seansta kolaylıkla kurtulabilecek!

Ütüleme epilasyon teknolojisi adını aslında başlıktan almaktadır. Derinin üzerinde “ütü yapar gibi” uygulanan bu teknoloji, masaj yapar hissi vermektedir. Çok hızlı bir şekilde sonuç veren ütüleme epilasyon teknolojisi, dört mevsim boyunca uygulanabilen epilasyon yöntemlerinden birisidir.

Ütüleme epilasyon yönteminin uygulanışı ise oldukça kolaydır. Sık atışların yapıldığı ütüleme epilasyon yönteminde kıl folikülleri, yavaş bir şekilde ısıtılır. Böylece, epidermis tabakası hızla soğur ve istenen sonuçlar “yanık, ağrı” vb. gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmadan alınır.

Alexandrite lazer, Ndyag Lazer, diod lazer ve Ipl foto epilasyon, lazer epilasyon teknolojilerindendir. Günümüzde hangi lazer epilasyon teknolojisini tercih etmeliyim sorusunu ise tüm danışanlarımız mutlaka sormaktadır. Bu soruya bizler DİOD LAZER CİHAZI yanıtını veririz ki bunun sebebi 810 nm dalga boyutuna sahip olması ve ince kalın demeden tüm istenmeyen kılları yok etmesidir. 2009 yılından itibaren ülkemizde “ütüleme epilasyon markası” ile ün salmayı başaran Soprano Diod Lazer cihazları, oldukça konforludur. 2009 yılından bu yana yüzlerce kliniğe iletilen Diod lazer cihazının üreticisi Alma Lasers, buz lazer teknolojisi ile de sizleri memnun edecektir.

UYGULAMA DETAYLARI

Lazer epilasyon için uygun olmayan adaylar arasında açık renkli ya da kızıl renkli tüyleri olan kişiler vardı. Bu kişiler ne yazık ki tüylerinden kurtulmak için ağda, jilet, tüy dökücü krem gibi yöntemlere devam etmek zorundalardı. Ancak, 2013 yılında geliştirilen BuzLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı ile tüm bu sorunlar kökten çözüldü.

Artık açık renkli tüy sahipleri de BuzLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı ile istenmeyen tüm tüylerinden kurtulabilmektedir.

Uygulama yapılacak alana göre değişen lazer epilasyon seansları, genellikle tüm vücut yapılacak ise ortalama 35 dakika sürecektir. Ancak bu 35 dakikalık süre zarfında “taş masajı yaptırıyormuş” hissini yaşayacak ve istemediğiniz tüylerden kısa sürede kurtulacaksınız. Yaz aylarında dahi uygulama yapma imkânı tanıyan Buz Lazer Soprano ICE diod lazer epilasyon cihazını deneyimlemek için “Nerede Yaptırabilirim” sekmesinden size en yakın kliniği bulabilir ve kısa sürede randevu alabilirsiniz.

2008 yılında Alma Lasers üretici firmasının icat ettiği ve telifini aldığı ütüleme epilasyon teknolojisi, saniyede 10 seri atış yapar. Acıyı ve ağrıyı ortadan kaldıran ütüleme epilasyon teknolojisi, sadece Soprano lazer cihazları ile uygulanabilmektedir.

Buz lazer teknolojisi ise ütüleme epilasyon teknolojisinin üzerine çıkmıştır. Uygulama süresini yarı yarıya azaltan ve ağrı hissini tamamen sıfıra indiren buz lazer, hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Hemen şimdi Buz Lazer kliniğimizin iletişim numaralarını arayın ve gerçek bir buz lazer deneyimi yaşayın!

Lazer epilasyonun uygulanamayacağı kişiler aşağıda detaylı olarak verilmiştir.

 • Epilepsi hastaları
 • Antikoagülen ilaç kullanan kişiler
 • Işığa karşı aşırı duyarlılığı olanlar
 • Güneş ışığına karşı hassasiyeti arttıran ilaçları kullanan kişiler
 • Cilt kanseri geçirmiş ya da aktif olarak cilt kanseri tedavisi gören kişiler
 • Lupus hastaları
 • Son 6 aylık dönemde izotretinoinin etken maddesi içeren ilaç kullananlar ( Roaccutane vb.)
 • Hipertrofik yara izi ya da keloid oluşumu öyküsü olan kişiler
 • Hamileler ya da hamilelik şüphesi olan kişiler
 • Ergenlik çağındaki bireyler
 • Altın preparatları ile tedavi gören ve daha önce bu şekilde tedavi gören kişiler
 • Açık yara, enfeksiyon yada şüpheli lezyonu olan kişiler
 • Uygulama yapılacak alanda radyoterapi tedavisi gören kişiler