Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Yüz Lazer Epilasyon

Erkek Yüz Lazer Epilasyon

Günümüzde epilasyon yöntemlerini sadece kadınlar değil erkeklerde deniyor. Omuz, sırt ve ense gibi bölgelerde görünen tüylerden şikayetçi olan erkeklerde epilasyon uygulamasına sıcak bakıyorlar. Erkek yüz lazer epilasyon işlemi ise erkeklerin en sık yaptırdığı lazer epilasyon uygulamalarından birisi. Yüzde yer alan tüy ya da kıllara şekil verme bağlamında sıkça tercih edilen yüz lazer epilasyonu nedir, nasıl yapılır, nasıl etki eder gibi soruların yanıtları bloğun devamında…

Erkek Yüz Lazer Epilasyon

Yüzde bulunan tüy yâda kıllar; hormonlara, genetik yatkınlığa ve hatta cilt yapısına göre şekillenmektedir. Fizyolojik doğaları gereği ise erkekler, kıl ya da tüy anlamında bazen sorun yaşayabilirler. Yüz bölgesinde de görülebilen fazla kıllanma ise kişinin özgüvenini zedeleyebilmekte ve ikili ilişkilerde sorun yaratabilmektedir. Sakal üstü, yanak ve boyun bölgesinde sık görülen aşırı tüylenme sorunu erkeklerde kesin olarak BUZ LAZER teknolojisi ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Erkekler tarafından sıkça tercih edilen lazer epilasyon teknolojileri, yüz bölgesinde oldukça etkin sonuçlar vermektedir. Özen ve hassasiyet gerektiren lazer epilasyon uygulaması öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Buz lazer epilasyonu işlemi için başvuran kişilerin tıbbi öyküsünün alınması yani genel olarak değerlendirilmesi gereklidir. Zira, son 6 ayda roaccutane gibi ilaçları kullanan erkeklerin yüz bölgesi için lazer epilasyon yaptıramayacağı bilinmelidir.

Gün ışığına maruz kalmamak ise yüz lazer epilasyonu sonrası çok önemlidir. Bu nedenle, güneş ışığına çıkmadan önce mutlaka önerilen ilaçları ya da güneş koruyucu kremleri kullanmak gerekebilir.

Buz lazer acı ve ağrı hissi yaratmayan son teknolojik bir sisteme sahip cihazdır. Minimum yan etki ile konforlu bir lazer epilasyon deneyimi sunan Buz Lazer; erkeklerde sakal üstü, boyun ve yanak bölgelerinde güvenle kullanılabilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seansları Hangi Sıklıkla Yapılır?

Erkeklerde lazer epilasyon tedavisi; cilt, kıl yapısı ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. 6 ila 10 seans sürebilen lazer epilasyon tedavilerinde bacak, göğüs ve yüz bölgesinde etkin sonuçlar çok daha kısa sürede alınabilmektedir. Sırt, ense, üst kol ve omuz bölgeleri ise derin yerleşimli kıllar sebebiyle daha fazla direnç gösterebilir. Bu durumda ise 8 ila 10 seans buz lazer epilasyon seansı almak gerekebilir.

Omuz, ense ve kol gibi bölgelerde ışığın daha derine ulaşabilmesi için 800- 810 NM dalga boyunda ışık üreten DİODE lazer epilasyon cihazı kullanılabilmektedir. Bu cihaz; açık ten ve koyu kıl yapısına sahip bireyler için idealdir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir