20 Dakikada Ameliyatsız Yağ Aldırma

Herkesin hayali fit bir vücuda sahip olabilmek. Bu amaçla diyet ve egzersiz programlarına bir hayli fazla zaman ve para harcanıyor. Günümüz koşullarında çalışan kadın ve erkekler diyet programlarına her zaman uyamıyor veya egzersize yeteri kadar zaman ayıramıyor. Bir de diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağ fazlalıkları da söz konusuysa yağ aldırma en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ameliyatla yağ aldırma hem ekonomik olarak zorlayıcı olabiliyor hem de ameliyat sonrası korse giyme zorunluluğu gibi nedenlerden dolayı günümüzde eskisi kadar tercih edilmiyor. Medikal estetik teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte ameliyatsız çözümlere ilgi her geçen gün artıyor.

Ameliyatsız yağ aldırma yöntemi Accent Prime yenilikçi teknolojilere sahip bir sistem. Ultrason ve Radyo Frekans Teknolojilerini aynı sistemde birleştiren Accent Prime hem bölgesel zayıflama hem de sıkılaşma amacıyla kullanılıyor. Ultrason ve Radyo Frekans kombinasyonu ile daha etkili sonuçlar elde etmek mümkün oluyor. Ultrasonik dalgalar ile inatçı yağ hücreleri parçalanıyor ve parçalanan yağ hücreleri vücut tarafından lenfatik sistem aracılığıyla uzaklaştırılıyor.  Ardından uygulanan Radyo Frekansın ısı enerjisi ise dokuda hacimsel büzülme yaratıyor, kolajen sentezini uyarıyor ve cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda mekanik etki ile parçalanmış yağ hücrelerinin vücuttan tahliyesi için lenfatik drenajı hızlandırıyor. Vücut şekillendirme, yağ azaltma, selülit tedavisi, cilt sıkılaştırma, cilt elastikiyetini arttırma tedavilerinin tümü bir programın parçası olarak uygulanabildiği gibi sadece tek bir tedaviden de yararlanılabiliyor. Kişinin vücut yapısına uygun tedavi planı seçilerek, kişiye özel tedavi protokolü oluşturulması önemli bir avantaj sunuyor. Örneğin; bölgesel yağ fazlalığı olmayan sadece selülit problemi olan bir kişiye ultrason uygulaması yapılmıyor sadece radyo frekans ile uygulama yapılabiliyor. Bu da herkese standart aynı tedavinin uygulanmaması anlamına geliyor ki böylece daha etkili sonuçlar elde ediliyor.

Accent Prime, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylı bir sistem. Hakkında birçok klinik çalışma mevcut. 20 dakika gibi kısa uygulama süresi, tüm cilt tipleri için güvenli olması, yaz/kış tüm mevsimlerde uygulanabilmesi, yan etkisinin olmaması tercih nedenleri arasında. Vücut şekline bağlı olarak 4-6 seans öneriliyor. İlk seanstan itibaren bölgesel yağ oranındaki azalma gözle görülür şekilde süratle fark ediliyor. Kadınlar karın, basen, sırt, iç kol, iç bacak gibi bölgelerden yağ aldırmak amacıyla Accent Prime uygulaması yaptırıyorlar. Erkekler ise en çok göbek bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi oldukları için Accent Prime’dan göbek yağ aldırma amacıyla yararlanıyorlar. 

Accent Prime yüz başlıklarına da sahip bir sistem. Yüz şekillendirme, yüz germe, gıdıdaki fazla yağ dokusunu giderme, jawline hattını belirginleştirme amacıyla da uygulanıyor. Bu nedenle gıdıdaki fazla yağlarından şikayetçi olan ancak ameliyatlı yöntemlere sıcak bakmayan kişiler için ideal bir çözüm sunuyor. Accent Prime hem vücut hem de yüz bölgesinde yağ aldırma amacıyla uygulandıktan sonra özel bir bakım gerektirmiyor. Kişi hemen sosyal yaşamına geri dönebiliyor. 

Accent Prime yenilikçi teknolojileri ile ameliyatsız vücut ve yüz şekillendirme, yağ aldırma için günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından biridir.