Blog

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital bölgede bulunan kıllar, kişisel tercih ya da kültürlere göre alınmaktadır. Bazı kültürlerde şekillendirilirken, bazı kültürlerde tamamen temizlenmesi sağlanır. Hangi durum olursa olsun genital bölge epilasyonu için ağda, traş, iğneli epilasyon, lazer epilasyon ve Buz Lazer uygulanmaktadır. 

Genital bölge en hassas bölge olduğu için, özel bakım gerektirir, acı ve ağrı yoğun hissedildiği için genital bölge için acısız ve ağrısız epilasyon olan Buz Lazer en ideal yöntemdir. 

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon uygulama esnasında kıl köklerini hedef almaktadır. Kıl köklerine enerji iletilerek uygulanmakta olup çevre dokulara zarar vermemektedir. Lazer epilasyon hamilelik döneminde ilk 3 ay yasaktır ve yapılmamaktadır. Lazer epilasyonda en çok merak edilen sorulardan bir diğeri de genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon kısırlık yapar mı? Lazer ışınlarının yumurtalıklara zararı var mı? Bu sorularla kadınlar endişelerini dile getirmektedirler. Lazer epilasyon Dünya da 20 yıldır uygulanan bir teknolojidir, uzmanlar lazer epilasyonun kısırlık yapmadığını ve yumurtalıklar bir etkisi olmadığını belirtmektedirler. Bugüne kadar genital bölgede olumsuz bir etki gözlenmemiştir. Bu sebeple genital bölgeye lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir. Genital bölge hassas olduğu için acı ve ağrı hissi yoğun olmaktadır, bu sebeple kalıcı epilasyon düşüncesi olanlar için en ideal yöntem acısız ve ağrısız olan Buz Lazer’dir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Acı ve Ağrı Hissettirir Mi?

Genital bölgeye uygulanan ağda, jilet, tüy dökücü kremler hem geçici hem de kıl dönmesi ve batık oluşmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple genital bölge için lazer epilasyon kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Lazer epilasyon tercih etmeyenler ise acılı ve ağrılı olur düşüncesiyle lazer epilasyondan çekinmektedirler. Genital bölge hem hassas bir bölge olması hem de bu bölgedeki kılların yoğun ve sert olması sebebiyle epilasyon yapılırken diğer bölgelere göre daha ağrılı olmaktadır. Bu sebeple genital bölge için klasik lazer yöntemleri yerine Buz Lazer i tercih edenler acısız ve ağrısız konforlu olarak kalıcı epilasyon teknolojisinden yaralanabilirler. Buz Lazer uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutmakta acı ve ağrı hissini ortadan kaldırmaktadır. Son derece güvenli ve konforlu bu teknoloji ile acısız ve ağrısız kalıcı olarak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. 

Genital Bölge Lazer Epilasyonunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Genital bölge lazer epilasyonu için son derece dikkatli olmak gerekir, tercih ettiğiniz lazer epilasyon cihazı, uygulama yaptıracağınız merkez oldukça önemlidir. Piyasada bulunan FDA onayı olmayan, uzman kişiler tarafından yapılmayan lazer epilasyon hangi bölge olursa olsun ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple genital bölge için FDA onayına sahip, güvenli ve konforlu teknoloji Buz lazer’i tercih edebilirsiniz. Seçkin merkezlerde uygulanmakta olan Buz lazer, sertifikalı uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bu sayede uygulama esnasında acı ve ağrı hissedilmezken hiçbir yan etki de gözlenmez. Uygulama sonrasında çok hafif kızarıklık olabilir ancak bu kızarıklıklar 1-2 saat içinde kaybolur. 

Genital Bölge Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Buz Lazer ile genital bölge epilasyonunda genellikle 6-8 seansta istenilen sonuç elde edilmektedir. Bu süre kişiye göre değişiklik gösterebilir, çünkü kıl yapısı ve cilt tipi gibi faktörler seans sayısını belirlemektedir, kişilerin farklı cilt yapıları sebebiyle bu süre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir