Blog

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz bölgesindeki kıllar kadınlara ve erkeklere göre farklıdır, bunun sebebi de hormonal dengeyle ilişkilidir. Kadınlarda yüz bölgesi görünmeyen tüylerle çevriliyken erkeklerde sakal ve bıyık olmak üzere yoğun bir kıl yapısı vardır. Bazı kadınlarda hormon düzensizliğine bağlı, kullanılan ilaçların yan etkileri sebebiyle yüz bölgesinde aşırı tüylenme görülebilmektedir. 

Hem kadınlar hem de erkekler yüz bölgesinde bulunan tüylerden kurtulmak için son yıllarda lazer epilasyona oldukça ilgi göstermektedir. Çünkü yüz bölgesinde bulunan kıllar vücudun diğer bölgelerine göre daha hızlı uzamaktadır. Estetik açıdan önem taşıyan yüz bölgesindeki hijyen ve bakım nedeniyle artık kalıcı çözüm aranmaktadır. Bunun içinde en etkili yöntem lazer epilasyondur. 

Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon genellikle 8 seansta sonuç vermektedir. Ancak bu genel bir ortalamadır, çünkü kıl rengi, yapısı ve cilt rengi gibi faktörler seans sayısında etkili olmaktadır. Bu gibi durumlarda 8 seansa ek olarak 1-2 seans daha uygulanabilir.

Yüz Bölgesinde En Etkili Lazer Hangisidir?

810 nm dalga boyuna sahip diode lazer cihazları en güvenilir ve etkili cihazlardır. Bu cihazlar yüz bölgesinde özellikle tavsiye edilmektedir, bu sebeple FDA onayına sahip diode lazer çeşidi olan Buz lazer yüz bölgesi için en ideal lazer teknolojisidir. Buz lazer yüz bölgesine uygulandığında hedef kıl yapısını etkiler ve çevredeki ayva tüyleri dediğimiz tüyleri etkilemeyerek tüylenmede çoğalmaya sebep olmaz, bu sebeple klinik olarak kanıtlanmış ve en güvenilir yöntem olan Buz Lazer yüz bölgesi için idealdir. 

Buz Lazer ile Yüz Bölgesi Epilasyon

Buz lazer gelişmiş son teknolojiye sahip, acısız ve ağrısız olan tek lazer yöntemidir. Oldukça konforlu uygulanan Buz Lazer ile uygulama esnasında cilt -3 dereceye kadar soğutulmaktadır. Ciltte hiçbir yan etkiye sebep vermeyen Buz lazer ile masaj konforunda yüz bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Yüz Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm Sağlar Mı?

Buz lazer ile yapılan epilasyon kalıcı çözüm sağlamaktadır. İstenmeyen tüyleri yok etmek için en etkili yol olan Buz Lazer ile yüz bölgesine de güvenle uygulama yapılabilmektedir. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir