Blog

Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

Lazer epilasyon, günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak adına başvurulan kalıcı yöntemlerden birisidir. Eski epilasyon yöntemlerinden çok daha üstün bir seçenek olan lazer epilasyon, hem erkeklerde hem de kadınlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için herkes tarafından sıklıkla tercih edilen lazer epilasyon, çeşitli avantajlar sunabilmektedir. İşte, lazer epilasyonun 10 önemli avantajı…

  • Güvenlik

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkin bir yöntem olan lazer epilasyon, 1997 yılında FDA (FoodandDrug Administration) tarafından onaylanmıştır. Çeşitli klinik çalışmalar ve testler sonucunda ise güvenli bir teknoloji olarak nitelendirilen lazer epilasyon, 22 yıldır bu yana yaygın olarak tüm Dünya’da kullanılmaktadır.

  • Konfor

-3 dereceye kadar cildi soğutabilen lazer epilasyon, serinlik hissi verir ve danışana konforlu bir epilasyon deneyimi sunar. Günümüz teknolojileriyle geliştirilen ICE teknolojisi, lazer epilasyonu bir üst seviyeye taşımıştır.  İşlem sırasında duyulan acıyı minimuma indiren ICE teknolojisi ile konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

  • Yan Etkisiz

Tıraş başta olmak üzere ağda ya da diğer yöntemler, istenmeyen tüylerin giderilmesinde iyi sonuçlar verirken cilt üzerinde yan etkilere sebep olabilirler. Günlerce geçmeyen tahriş ve döküntülerden sıkılan herkes, kalıcı çözüm arayışına girer ve epilasyon seçeneğini değerlendirir. FDA onayına sahip epilasyon ile kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Son derece güvenilir ve yan etkisi minimum olan lazer epilasyon sonrası kızarıklık görülmesi normaldir ve birkaç saat sonra yok olacağı bildirilmiştir.

  • Etkili ve Kalıcı Sonuçlar

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin %80 oranında azalmasını sağlar. Ancak bu durum; cilt rengine, kıl rengine, kişinin yaşına, kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Ağda ve benzeri yöntemlerle kıyaslandığında lazer epilasyon, kesinlikle en kalıcı yöntemdir.

  • Hızlı Uygulama

Buz Lazer™ diğer epilasyon çeşitlerine nazaran daha büyük başlıklara sahiptir. Geniş tarama alanı ile kısa sürede hızlı uygulama sunabilen Buz Lazer™, koltuk altı gibi küçük alanlara da uygulanabilmektedir. Tüm vücut epilasyonunu dahi 45 dakikada yapabilme imkânı tanıyan Buz Lazer™, hızlı bir uygulama vaat eder.

  • Zamandan Tasarruf

İstenmeyen tüylerin mücadelesinde lazer epilasyon, ağda gibi diğer yöntemlerle kıyaslandığında uzun vadede zamandan tasarruf etme imkânı sağlar. 2 ayda 1 ortalama 6 seans gerektiren bir prosedüre sahip olan lazer epilasyon, senede 1 ek seans uygulanabilir.

  • Paradan Tasarruf

Lazer epilasyon seans fiyatları ilk başta pahalı gelse de sürekli yaptırılan ağda işlemlerine ya da kullanılan ürünlere verilen paralar göz önüne alındığında lazer epilasyon, çok daha uygun rakamlara denk gelebilir. Zira, ömür boyu sürecek olan bu harcamalar yerine bir kez ödenecek epilasyon bedeli ile uzun vadede paradan tasarruf etmek mümkündür.

  • Batık Kıllara Çözüm

Batık kıllardan mustarip olan herkes, lazer epilasyon ile batık kıllarından kurtulabilmektedir. Kötü bir görünüme sebep olabilen “batık kıllar”,  özellikle kadınları fazlasıyla rahatsız etmektedir. Kıl kökünü tahrip eden lazer epilasyon, batın kıl sorununu çözebilmektedir ve bu çözüm, ömür boyu kalıcıdır.

  • Pürüzsüz Cilt

Jilet başta olmak üzere ağda gibi tüm tüy giderme yöntemleri, cilt üzerinde tahrişlere ya da alerjilere sebep olabilmektedir. İpeksi ve yumuşak bir cilt vaat eden lazer epilasyon ile kısa sürede “istenmeyen tüylerden” kurtulabilirken daha güzel bir cilt dokusu da elde edilebilir.

  • Özgürlük ve Güven

İstenmeyen tüylerin yoğunluğuna bağlı olarak kişi, kendine duyduğu saygıyı ve özgüveni kaybedebilir. Mayo, kısa kollu tişörtler ya da diğer kıyafetleri giymekten dahi çekinen kişiler için lazer epilasyon, mucizevi sonuçlar verebilmektedir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir