Blog

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Çekici ve güzel görünmek için bakımlı olmak kadar “temiz” olmakta çok önemli bir konu. Zira, vücudumuzdaki kılların boyutu, görünümü ve durumu ise “bakım” ve “temizlik” ile yakından ilintilidir. Bir kadının güzel ve çekici olarak algılanması için her ne kadar vücut ve yüz güzelliği yâda kıyafet seçimi önemli olsa da vücudundaki kıllar da bir kadını “güzel” yâda” itici” yapabilir. Bu nedenle, daima güzel ve çekici olarak algılanmak isteniyor ise mutlaka “tüylerden arındırılmış” bir cilde ihtiyaç var. Ancak her zaman tüysüz bir vücuda sahip olmak mümkün olmuyor. Acil davetlerde ya da organizasyonlarda tüylerden kurtulmak için başvurulan jilet, ağda ya da tüy dökücü kremler cilt üzerinde alerjiye yâda tahrişe sebep oluyor. İşte bu durumda “ işlem yapılan alandaki kızarıklık ya da kabarıklıklar” can sıkıcı hale dönüşebiliyor.

Sürekli tüylerden arınmak için vakit ayırmak ve bu tür olası problemleri ortadan kaldırmak için yapılması gereken çok basit. Epilasyon yaptırarak kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulabilir ve geleneksel tüy arındırma yöntemlerinin yarattığı problemlere son verebilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması sonrası bakım süresi bittiğinde ise sonsuza dek tüylerinizden kurtulmuş olacaksınız!

Hem lazer epilasyonunun başarısını korumak hem de tüysüz ancak bakımlı bir cilt elde etmek için lazer epilasyon sonrası bakıma dikkat! İşte, lazer epilasyon sonrası bakım tüyoları..

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Önerileri

  • Lazer epilasyon sonrası işlem yapılan alanlarda “kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklı görünümlerle” karşılaşmak normaldir. Ancak bu herkes için geçerli değildir. Bazı kişilerin teni hassas olduğu için bu tür komplikasyonların olması mümkündür. Lazer epilasyon sonrası bu tür durumlarda sizlere verilen kremleri uygulayabilirsiniz.
  • Lazer epilasyon sonrası bakım önerileri anlatılırken genelde güneşe karşı hassasiyet mutlaka uygulama öncesinde de belirtilir. Zira, lazer epilasyon sonrası uygulama alanını mutlaka fazla ısıdan korumak gerekir. Bunun sebebi ise lazer ile cildin hasar görmesi ve cildin iyileşemeden yeni ışınlara maruz kalmasıdır. Lazer uygulandıktan sonra eve giderken dahi yüksek koruma faktörlü kremler uygulanmakta ve siz bu şekilde merkezden ayrılırsınız. Bu nedenle, lazer epilasyon sonrası cildinizi güneş ışınlarından korumanız için mutlaka önerilen güneş kremlerini kullanmaya özen gösterin.
  • Lazer epilasyon sonrası işlem yapılan alan, 24 saat boyunca parfüm başta olmak üzere tüm kimyasal bileşenlerden uzak tutulmalıdır.
  • Lazer epilasyon sonrası ciltte hassasiyet görülecektir ki bu olağan bir durumdur. Sıcak küvet banyosu, kese yapmak, peeling ve hamam gibi cildi daha da yoracak aktivitelerden bir süreliğine uzak durmak gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası seanslarınızın arasını mutlaka 20 gün olarak ayarlayın.
  • Lazer epilasyon sonrası bakım yapmak isteseniz de tüylerinizi almamanız gerektiğini unutmayın. Ağda ve epilasyon aletleri dâhil olmak üzere hiçbir şekilde tüylerinizi almayın.
  • Lazer epilasyon sonrası cilt bakımınıza mutlaka özen gösterin. Alerjik reaksiyon söz konusu ise pudra veya alerjik etkili kremleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir