Blog

Lazer Epilasyon Cihazlarında FDA Onayı Nedir?

Lazer Epilasyon Cihazlarında FDA Onayı Nedir?

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından büyük rağbet gören lazer epilasyon cihazları, Türkiye’de yüzlerce klinikte bulunsa da hala daha lazer epilasyon adı altında gerçek olmayan cihazlarla bazı kliniklerde işlem yapılıyor. “Lazer epilasyonda bitiş garantisi” gibi sloganlarla lazer epilasyon yaptırmayı düşünenlerin karşısına çıkan bu kişi yâda merkezler, lazer epilasyon adı altında ne olduğu tam olarak bilinmeyen cihazlarla uygulama yapmaya ise devam ediyor. Buz Lazer ve diğer tüm lazer epilasyon teknolojilerine hâkim olan bizler ise siz değerli ziyaretçilerimize lazer epilasyon cihazlarının FDA onaylı olması gerektiğini daima hatırlatıyoruz.

FDA (American Food and Drug Administration) ; kan ürünleri, kozmetikler, ilaç, medikal cihazlar, biyolojik medikal ürünler gibi çeşitli alanda hizmet veren ürünlerden sorumludur.  A.B.D. Sağlık Bakanlığına bağlı olan FDA’dan onay alabilen lazer epilasyon cihazları, çevre dokulara asla zarar vermemektedir. Fakat, FDA onayı olmayan ve lazer epilasyon cihazı olarak tanıtılan cihazlarla yapılan işlemler sonucunda yanıklar, kalıcı izler ve bunun gibi birçok komplikasyonlar görülebilmektedir.

Tıbbi cihazların FDA onayını alabilmesi için insan sağlığını tehdit etmeyecek bir şekilde uluslararası standartlarda üretilmesine ek olarak gerekli testlerden geçmiş olması gereklidir. Aksi halde bu tür testlerden geçmeyen ve kontrolleri yapılmayan lazer epilasyon cihazları; hiperpigmentasyon, hipopigmentasyon, skar gibi çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Hem ödeyeceğiniz bedelin boşa gitmemesi için hem de sağlığınızı riske atmamanız için kuşkusuz ki FDA onaylı lazer cihazları ile işlem yapan merkezlere başvurmalısınız.

Hangi Lazer Epilasyon Cihazları FDA Onaylıdır?

Kişinin cinsiyetine, cilt rengine, hormonal durumuna, kıllarının yoğunluğuna, bölgeye göre değişen lazer epilasyon cihazları, çeşitlilik gösterebilmektedir. %80 ila %90 oranıyla en başarılı lazer epilasyon cihazı olarak bilinen Buz Lazer teknolojili cihazlar, Alma firması tarafından üretilmiş FDA onayına sahiptir. Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum gibi lazer epilasyon cihazları ile adından sıkça söz ettiren Alma firması, cihazlarını Türkiye’deki kliniklere de göndermiştir. Bu nedenle, Buz Lazer™ kullanan merkezlerin uygulayıcıları da cihazın detaylı eğitimini almış, sertifikaya sahip olan kişilerdir. Siz de Buz Lazer™ kullanan merkezleri öğrenmek ve hemen randevu almak istiyorsanız sitemizde yer alan “Nerede Yaptırabilirim” sekmesine tıklayabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir