Blog

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk altı lazer epilasyon yapılan bölgelerin arasında en çok talep gören bölgedir. Hem kadınlar hem de erkekler için en çok epilasyon yaptırılan bölgelerin başında gelmektedir. Koltuk altı bölgesinde lenflerin bulunması sebebiyle sağlığa zararlı olup olmadığı en sık karşılaşılan sorudur. 1997 yılından beri FDA onayına sahip lazer epilasyon güvenli bir uygulamadır ve sağlığa zararı olmadığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Koltuk altı bölgesi içinde lenflere zarar verdiğine dair hiçbir veriye rastlanmamıştır, bu sebeple güvenle koltuk altında bulunan tüylere uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması kıl köklerini hedef alır ve çevre dokulara zarar vermez, kıl kökleri birkaç milimetre derinde olup lenfler çok daha derinde yer alır. Bu sebeple lazer ışınları lenflerin derinliğine ulaşmaz, sadece kıl köklerine ulaşır bu durumda da lenfler lazer epilasyon uygulamasında zarar görmez.

Koltuk altındaki kılların temizliği ve hijyeni oldukça önemlidir. Estetik ve hijyen açısından önemli olan koltuk altı kılları, temizlenmediğinde mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara yol açabilir. Ayrıca bu kıllar terlemeyi de arttırmakta ve yaz aylarında daha yoğun ter kokusuna sebep olabilmektedir. Bu sebeple hem kadın hem de erkekler koltuk altı kılların temizliği için geçici yöntemlerin aksine kalıcı olarak lazer epilasyon tercih etmektedirler.

Koltuk Altı Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon seans sayısını kıl rengi, cilt rengi ve kıl yoğunluğu gibi etkenler belirlemektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda seans sayısı kişiye göre farklılık gösterebilir ve ek seans gerekebilir, ancak genel olarak koltuk altı için 8 seans yeterli gelmektedir. Koltuk altı bölgesi lazer epilasyona en hızlı yanıt veren bölge olduğu için genellikle ek seansa ihtiyaç duyulmaz.

Buz Lazer ile Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Buz Lazer, en yeni ve gelişmiş teknolojiye sahip lazer yöntemidir. Hızıyla da fark yaratan Buz Lazer koltuk altı bölgesine sadece 1 dakikada uygulanmaktadır. Zamandan da kazanarak 1 dakika koltuk altındaki istenmeyen tüylere kalıcı olarak, acı ve ağrı hissetmeden çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir