Blog

Kol Lazer Epilasyon

Kol Lazer Epilasyon

Kol bölgesinde bulunan tüyler vücutta bulunan diğer kıllara kıyasla daha ince ve zayıftır. Bu durum kadın ve erkeklere göre değişiklik göstermektedir, kadınların kollarında bulunan kıllar genellikle tüy şeklinde olup ince ve açık renktedir. Erkeklerde ise kollarda daha yoğun tüylenme görülmektedir. Her durumda da hem kadın hem de erkekler kollarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak istemektedir. Bunun için geçici yöntemlerin tercih edilmesi hem tüylenmede artışa hem de tüylerin sertleşmesine sebep olabilir. Bu sebeple kollarda bulunan tüylerin lazer epilasyon yöntemiyle kalıcı olarak yok edilmesi en ideal yoldur.  

Kol Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon genel olarak hangi bölge olursa olsun 8 seans sürmektedir. Ancak bu süre genel bir ortalamadır ve kişilere göre farklılık gösterebilir. Çünkü cilt yapısı, kıl yapısı gibi faktörler seans sayısında etkili olmaktadır, bu sebeple seans sayısı da kişilere göre farklılık gösterebilir. Bu durumlarda ek seans gerekebilmektedir.

Kol bölgesinde ince ve tüy şeklinde kılların olması sebebiyle her lazer yöntemi ile etkili sonuçlar alınamamaktadır. Özellikle koyu cilt renginde, açık renkli tüylerin olması durumunda geleneksel lazer yöntemleri ile sonuç alınması mümkün değildir. Etkili bir epilasyon sağlayan, güvenli bir teknoloji olan Buz lazer tüm cilt tiplerine uygulanabilir olması sebebiyle kol bölgesinde de kalıcı ve etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. İnce tüyleri dahil kalıcı olarak yok eden Buz Lazer, her cilt rengine de uygulanabilmektedir. Bu sayede her mevsim uygulanabilir olma özelliğine sahiptir. Geliştirilmiş buz başlığı sayesinde cilde yanma ve leke gibi yan etkileri de ortadan kaldıran Buz Lazer, kol bölgesi dahil tüm vücuda güvenle uygulanabilir. Acısız ve ağrısız konforlu bir lazer epilasyon teknolojisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir