Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Her geçen gün lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı artmaktadır. Kıl batması gibi sağlık sorunlarının da etkili olmasının yanı sıra erkekler de artık en az kadınlar kadar bakımlı olmak ve temiz olmak istemektedirler. 

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkekler de kadınlar gibi tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon yaptırabilirler. Genellikler erkekler göğüs, omuz, ense, boyun, sırt, koltuk altı, kol ve bacak bölgelerine lazer epilasyon yaptırmayı tercih ediyorlar. Bu bölgelerin yanı sıra sakal üstü ve kaş arası gibi bölgelere de son teknoloji sayesinde kolaylıkla lazer epilasyon yapılabilmektedir. Burun içi ve kulak içi gibi bölgelere ulaşılması güç olduğu için lazer epilasyon yapılması mümkün değilken, artık Buz lazer ile bu bölgelere de güvenle lazer epilasyon yapılabilmektedir.

Erkekler İçin Tüm Vücut Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Genellikle erkeklerin tüm vücut lazer epilasyon 8 seans sürmektedir. Ancak bu sayı birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir. Seans sayısı epilasyon yapılacak olan kılların bulunduğu bölgeye, kıl yapısına ve cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kıl yoğunluğu ve kıl kalınlığı da seans sayısını belirlemede oldukça önemlidir. Ancak bu durumda da belirlenen seans sayısına ek 1-2 seans daha yeterli olmaktadır. Yüz bölgesi ve sırt, göğüs bölgesi gibi kılların derin yerleşimli olduğu bölgelerde genellikle ek seans gerekebilmektedir.

Erkekler için Bölgelere Göre Seans Süreleri

Kadınlara göre erkeklerin kıl yapısı daha yoğun ve kalın olduğu için klasik epilasyon yöntemleri ile yapılan epilasyon oldukça uzun seanslar sürmektedir. Ancak teknolojinin sağladığı faydalardan olan Buz Lazer ile epilasyon süreleri oldukça kısalmış, tüm vücut için 60 dakika gibi bir sürede epilasyon yapılmaktadır. Buz lazer ağrısız ve acısız epilasyon olmasının yanı sıra hızıyla da tüm yöntemleri geride bırakan konforlu bir epilasyon teknolojisidir. Bu sebeple erkekler Buz lazer e yoğun ilgi göstermektedirler. 

Erkeklerin Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin cilt yapısı hassastır, bu sebeple epilasyon sonrasında hafif kızarıklıklar görülebilir. Bu durum geçicidir ve kısa süre sonra kızarıklıklar kaybolur, ancak bu durumu tetiklememek için, cildi tahriş etmemek için epilasyon sonrasında kese, peeling gibi uygulamaların yapılmaması gerekmektedir, 1 hafta sonra istenilen uygulama yapılabilir. Lazer epilasyon yapıldıktan sonra ilk 3 gün direkt güneşe çıkmamak gerekir, ancak güneşe çıkılması gerekirse güneş koruyucu kremler kullanılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir