Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Estetik operasyonların başında lazer epilasyon gelmekte olup tüm Dünya’da yaygın olarak uygulanmaktadır. Teknolojinin etkisi ve gelişen yaşam düzeni lazer epilasyona talebin artmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon kadınlar tarafından tercih edildiği düşünülse de erkeklerin de lazer epilasyona ilgili oldukça fazladır. Erkekler de lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyor ve bu sebeple lazer epilasyona başvuruyor. Özellikle erkekler, ense, sırt, omuz ve göğüs gibi bölgelerde aşırı kıllanma sebebiyle lazer epilasyonla çözüm aramaktadırlar. Temizlik ve hijyen sebebiyle son yıllarda erkekler genital bölge epilasyonuna yoğun talep göstermektedirler. 

Erkeklerde Genital Bölge Epilasyonu Neden Yapılır?

Erkeklerde genital bölge epilasyonunun en etkili sebebi temizlik ve hijyendir. Lazer epilasyon harici geçici olarak tıraşlama ile temizlenen bölgede kısa sürede tekrar kıl oluşmakta ve batmalara sebep olabilmektedir. Bu sebeple kalıcı bir epilasyon düşüncesiyle erkekler genital bölge lazer epilasyonuna başvurmaktadırlar. Erkeklerde oldukça sık görülen kuyruk sokumunda kıl dönmesi sorunu da lazer epilasyon ile önlenebilmektedir. 

Kuyruk Sokumu Lazer Epilasyonu Kıl Dönmesini Engeller Mi?

Erkeklerde kuyruk sokumu bölgesi, en çok kıl dönmesi yaşanan bölgedir. Bu bir cilt hastalığıdır, aşırı kıllanma olan bölgelerde olan kıllar dökülerek ciltteki gözeneklerden içeri girer. Cildin içinde olan bu kıllar zamanla birikerek kıl yumağı şeklini alırlar, bunun sonucunda da kist oluşur. Bu kistlerin içi sıvı dolu olup, enfekteye yol açarak apse oluşumuna sebep olur. Aynı zamanda ağrı ve kokulu akıntı belirtileri de yaşam kalitensin düşmesine sebep olur. Bu durumda çözüm cerrahi işlemle gerçekleşir, tekrarlanmaması için o bölgenin kıllardan temizlenmesi gerekmektedir. Bu durumda hekimlerinde önerdiği en etkili çözüm lazer epilasyondur. Kıl yapısı sert ve yoğun olan kişiler için, lazer epilasyon kıl dönmesini engelleyebilmektedir. 

Erkek Genital Lazer Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Erkek kıl yapısı kadınlara göre daha sert ve köklüdür, bu sebeple lazer ışınlarının emilimi daha yoğun olmaktadır. Bu yoğunluk lazer epilasyona daha iyi yanıt vermekte ancak daha ağrılı olmaktadır. Bu durum göz ününde bulundurularak geliştirilen yeni teknoloji Buz Lazer ile azı ve ağrı hissi de ortadan kaldırılmıştır. FDA onaylı bir dünya markası olan Buz Lazer, erkeklerde hangi bölge olursa olsun acı ve ağrı hissettirmeden uygulanabilmektedir. Buz başlıklı epilasyonda cilt -3 dereceye kadar soğutulmaktadır, uygulama esnasında soğutulan ciltte acı hissedilmemektedir. Lazer epilasyonda fark yaratan bu teknoloji sayesinde, lazer epilasyona ilgi artmakta ve konforlu epilasyonla istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sunulmaktadır. Yan etki olmadan, acı ve ağrı hissi olmadan güvenle erkekler genital bölge epilasyonu ile istenmeyen tüylere veda edebilir. 

Genital Bölgeye Yapılan Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir Mi, Kısırlık Yapar Mı?

Lazer epilasyonda en merak edilen konu yumurtalıklara zarar verir mi, ya da kısırlık yapar mı sorusudur. Ancak klinik olarak kanıtlanmış olan Buz lazer ile epilasyonda hiçbir yan etki gözlenmez ve yumurtalıklar zarar görmez. Hekimler tarafından da onaylanan lazer epilasyon kıl köklerini hedef almaktadır bu sebeple çevre dokulara zarar vermemektedir. Hem kadın hem de erkekler güvenle genital bölge lazer epilasyonu yaptırabilir.

Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyonda seans sayısı kişilere göre değişiklik gösterir. Erkek genital bölgede de kişinin kıl yapısı, kilosu gibi faktörler belirleyici olmaktadır. Fiyat konusunda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ya da kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir