Blog

Çene Lazer Epilasyon

Çene Lazer Epilasyon

Kadınlarda çene bölgesinde genellikle kıllanma görülmez. Bazı durumlarda çene bölgesinde yoğun kıllanma görülebilir, bu durum kullanılan ilaçların yan etkisiyle, genetik nedenlerden, ya da hormonal sebeplerden olabilir. Kadınlar için bu durum rahatsız edici olabilir, görünen bir bölge olması ve bazen yoğun ve sert kılların olması kadınların mutsuz olmasına sebep olmaktadır. Ancak Buz Lazer ile bu kıllardan kurtulmak artık mümkündür! Buz Lazer sayesinde çene bölgesine güvenle epilasyon uygulanabilmektedir. 

Lazer epilasyonla çene bölgesindeki kıllar temizlenmekte ve tekrar oluşması engellenmektedir. Çene bölgesine yapılan lazer epilasyonda etkili sonuçlar alınmakta ve pürüzsüz bir cilt için kısa süreleri seanslarla sonuç alınabilmektedir. Çene bölgesine yapılan epilasyon süresi genellikle 5 dakika sürmekte ve kalıcı olarak bölgedeki kıllar yok edilmektedir.

Çene Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürer?

Çene bölgesine yapılan epilasyonda seans sayısı kişilere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 6-8 seans çene bölgesi için yeterli olsa da kişilerin kıl ye cilt yapısı bu sürede değişikliğe neden olabilir. 

Çene bölgesi hassas bir cilt yapısına sahiptir, bu sebeple lazer epilasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yanma, kızarıklık gibi etkilerle karşılaşılan lazer epilasyonlarda yüz bölgesi özellikle dikkat edilmesi gereken bölgedir. Ancak son teknoloji ile üretilen Buz Lazer sayesinde bu yan etkileri yaşamadan epilasyon yaptırmak artık mümkün! Buz Lazer acısız ve ağrısız bir epilasyon olmasının yanı sıra hızıyla ve konforuyla adından söz ettiren bir teknolojidir. Güvenli bir teknoloji olan Buz Lazer uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutmakta ve böylelikle kızarıklık, yanma gibi yan etkileri de ortadan kaldırmaktadır. 

Buz lazer ile epilasyon yapılırken, kıl kökleri hedef alınır. Böylelikle uygulama yapılan bölgelerde çevre dokular zarar görmez ve yan etkiler oluşmaz. Tamamen ağrısız bir uygulama olması konforlu bir epilasyon keyfi yaşatmaktadır. Çene bölgesi ya da yüz bölgesi güvenli bir uygulama isteyen bölgelerdir, çünkü yanlış bir yöntem seçilmesi durumda ciltte komplikasyon oluşabilir ve görünen bir bölge olduğu için estetik açıdan kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu sebeple çene bölgesinde kıllanması olan kadınlar güvenle Buz lazer ile epilasyon tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir