Blog

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık bölgesindeki kıllanma kadınlara ve erkeklere göre farklıdır. Erkekler için yapısal olarak sert ve yoğun olan bıyık bölgesinde kıllanma kadınlarda tüylenme şeklinde görülür. Kadınlarda ergenlikten itibaren başlayan dudak üstü tüylenme zamanla sertleşmeye ve yoğunlaşmaya başlar. Hemen hemen her kadın dudak üstünde olan tüylenme için geçici yöntemlerle bu tüyleri alır. Alınan tüyler kısa bir süre sonra tekrar çıkar ve zamanla sertleşmeye ve renk olarak koyulaşamaya başlar. Bu durumda da kaçınılmaz olarak sürekli bıyık bölgesine cımbız ya da ağda gibi geçici yöntemlerle müdahale edilmek zorunda kalınır. Geçici yöntemlerle bıyık bölgesindeki tüylere sürekli müdahale etmek yerine en ideal çözüm lazer epilasyondur. Geçtiğimiz yıllarda kullanılan lazer epilasyon yöntemleri bıyık bölgesine uygulanırken sorunlarla karşılaşılmasına yol açarken günümüzde Buz Lazer ile artık çok kolay! Buz lazer tüm yüz bölgesine güvenle uygulandığı gibi bıyık bölgesi içinde en ideal lazer epilasyon yöntemidir. Hiçbir yan etkiye maruz kalmadan bıyık bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün!

Buz Lazer FDA onaylı olan bir epilasyon teknolojisidir ve güvenle uygulanmasının yanı sıra kısa sürede uygulanabilir olması sebebiyle hızıyla da adından söz ettirmektedir. Acısız ve ağrısız bir teknoloji olması da konforlu bir epilasyon keyfi yaşatmaktadır. Bu sebeple yan etkiler olmadan, yanma, ciltte leke, tahriş gibi bıyık bölgesine güvenle Buz Lazer ile epilasyon yaptırabilirsiniz. Uygulama süresi 1 dakika gibi kısa bir süredir ve zamandan da kazanarak keyifle epilasyon yaptırabilirsiniz.

Bıyık Bölgesindeki Kıllar Kaç Seansta Biter?

Bıyık bölgesi 8 seans gibi ortalama sürede kalıcı olarak yok olmaktadır. Ancak bu süre genel bir ortalamadır ve cilt yapısı, kıl yapısı gibi faktörler belirleyici olmaktadır. Bu sebeple kişiye göre değişiklik gösterebildiğini belirtmek gerekir. Bu durumlarda ek seans gerekebilir, ancak genel olarak 8 seans yeterli gelmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir